Dünyanın ikinci en büyük otomobil üreticilerinden olan Volkswagen 1937 yılında Almanya’da ‘halkın Arabası’ sloganıyla çıkmış ve bu gün hem dünyada hem de ülkemizde oldukça fazla sayıda araç satışına imza atmıştır. Volkswagen hakkında çok da duyulmayan ve birçok kişinin haberdar olmadığı bilgileri en ince ayrıntısına kadar sıralayabiliriz.

2016-vw-volkswagen-beetle-dune-rear-side

Volkswagen araç almak için isterseniz Wolfsburg’da bulunan Volkswagen fabrikasını tercih edebilirsiniz. Direkt olarak fabrikadan Volkswagen araç alırken aynı zamanda tarihsel olarak şimdiye kadar üretilmiş tüm araçları da görebilirsiniz.

Volkswagen şirketler grubunun Vfl Wolsburg adında bir futbol takımı olduğunu biliyor muydunuz?

Volkswagen Fabrikasından Araç Alınır mı?

Senagal ve Paris arasında her yıl düzenlenen Dakar Rallisi, güvenlik nedeni ile Güney Amerika’ya taşınmıştır ve bu yarışta Volkswagen Touareg 2009 ile 2011 yılları arasında şampiyon olmuştur.

3051460-poster-p-1-volkswagen-ceo-resigns-following-emissions-controversy

Eski model Volkswagen araçları olanlar 50 Euro karşılığında Volkswagen müzesinden doğum belgesi alabilmektedir.

Volkswagen çalışanları için özel bir sistem sağlayarak gün içinde işten uzaklaşmalarını ve dinlenmelerini sağlıyor. Örnek olarak gün içerisinde bir saat süre ile mail ve internet erişimi kısıtlanıyor ve bu sayede de Volkswagen çalışanları stresten ve yorgunluktan uzak şekilde çalışmasını sürdürüyor.

İlk Volkswagen Aracı Kim Tasarladı?

volkswagenden-indirim-avantajlari

Volkswagen TDI motor sayesinde yakıt tasarrufu sağlatan en iyi araçlar arasında görülüyor.

Volkswagen’in ilk arabası Ferdinand Porsche tarafından tasarlanmıştır. Vosvos modellerinin tasarımları olan bu ilk araçların bazı motor özellikleri ise Hitler tarafından belirlenmiştir. Volkswagen ve Hitler arasındaki tek bağlantı bu olması dolayısı ile de tarihi bir bilgi niteliği taşımaktadır.

http://volkswagen-tr.com/wp-content/uploads/2016/09/3051460-poster-p-1-volkswagen-ceo-resigns-following-emissions-controversy-1024x576.jpghttp://volkswagen-tr.com/wp-content/uploads/2016/09/3051460-poster-p-1-volkswagen-ceo-resigns-following-emissions-controversy-150x150.jpgadminVolkswagen Haberlerivolkswagen,volkswagen 2016,volkswagen 2017,volkswagen amarok,volkwagen ticari
Dünyanın ikinci en büyük otomobil üreticilerinden olan Volkswagen 1937 yılında Almanya’da ‘halkın Arabası’ sloganıyla çıkmış ve bu gün hem dünyada hem de ülkemizde oldukça fazla sayıda araç satışına imza atmıştır. Volkswagen hakkında çok da duyulmayan ve birçok kişinin haberdar olmadığı bilgileri en ince ayrıntısına kadar sıralayabiliriz. Volkswagen araç almak için...